صندلی ماشین چی بخرم؟

صندلی ماشین چی بخرم

صندلی ماشین کودک یکی از ابزارهای بسیار مهم است که از زمانی که کودک از بیمارستان مرخص می‌شود تا زمانی که بزرگ می‌ شود و از کمربند بزرگسال استفاده می‌ کند کاربرد دارد. با صندلی ماشین می‌ توانید با خیال راحت فرزندان خود را در صندلی عقب قرار دهید و از وی محافظت کنید. شاید برخی از افراد تصور کنند که این ابزار جز ابزارهای تجملی و لوکس است در صورتی که تفکری اشتباه تلقی می‌ شود و از وسیله‌ های مورد نیاز کودک محسوب می‌ شود. راهنمای صندلی ماشین چی بخرم که در ادامه آمده است تمامی نکاتی که لازم است هنگام خرید صندلی مدنظر داشته باشید آشنا خواهید شد.

تفاوت کریر با صندلی ماشین کودک چیست؟

در ابتدا باید بدانید که صندلی ماشین کودک به صورت ثابت است و قابل جدا شدن نیست. اگر کریر به منظور حمل کودک طراحی شده است و نه برای ثابت ماندن در یک فضا. در هر صورت ماهیت هر دو باهم متفاوت است و هر کدام کاربردهای خاص خود را دارند.

کریرها برای نوزادان بسته به قد و وزنشان متفاوت خواهد بود و از طرفی حالت قرار گیری نوزاد در کریر به صورت خوابیده است. به طور معمول کریرها تا 12 ماهگی برای نوزادان طراحی شده‌ اند در صورتی که صندلی ماشین کودک به نوعی طراحی شده که  حتی در برخی مواقع تا 12 سالگی کودک می‌ تواند از آن استفاده کند.

آیا وجود ایزو فیکس در صندلی ماشین کودک اهمیت دارد؟

قبل از پاسخ به این سؤال لازم است مرور کنیم که ایزو فیکس در صندلی ماشین کودک چیست. ایزو فیکس یک استاندارد بین‌ المللی است که به منظور اتصال صندلی به خودرو به کار می‌ رود. معمولاً تمامی خودروهای خارجی و حتی برخی از خودروهای داخلی مجهز به سیستم ایزو فیکس هستند و کودک را از ضربات شدید حفظ می‌ کنند.

از طرفی سیستم ایزو فیکس سبب می‌ شود افرادی که از چند ماشین استفاده می‌ کنند حمل‌ و نقل راحت‌ تری در جابه‌جایی صندلی داشته باشند.

نکات مهم در خرید صندلی ماشین کودک

پرداخت هزینه زیاد همیشه به منظور خرید بهترین صندلی ماشین کودک نیست. در این میان بسیاری از مدل‌های متوسط بسیار قوی‌ تر از برندهای شناخته شده عمل می‌ کنند. فارغ از هزینه در بعضی مواقع یک صندلی هر چقدر که عالی باشد ممکن است با ماشین شما سازگاری نداشته باشد.

به همین دلیل است که تاکید می‌کنیم از راهنمای صندلی ماشین چی بخرم استفاده کنید تا بتوانید بهترین مدل را متناسب با وضعیت خود انتخاب کنید.

مهم‌ترین و اولین موردی که می‌ بایست در هنگام خرید صندلی ماشین به آن توجه کنید خصوصیات فیزیکی کودکتان است. اینکه کودک شما چه مقدار سن دارد و قد و وزن آن در چه میزانی قرار دارد دارای اهمیت است.

اینکه بدانید کودک شما در روز چه مقدار نیاز دارد از صندلی ماشین کودک استفاده کند امری مهم در هنگام خرید تلقی می‌ شود. چرا که هر چه قدر کودک مدت زمان بیشتری را در صندلی باشد خرید صندلی ماشین حساسیت بیشتری پیدا می‌کند؛ بنابراین اگر فکر می‌ کنید مدت زمان زیادی قصد دارید کودک را در صندلی ماشین بگذارید بهتر است صندلی ماشین قابل تبدیل را انتخاب کنید.

جنس و نوع طراحی صندلی ماشین کودک از اهمیت بالایی برخوردار است. از آنجایی که کودک بدن بسیار حساسی دارد در انتخاب این ابزار می‌ بایست دقت زیادی به خرج داد. از این رو سعی کنید صندلی ماشینی خریداری کنید که کاملاً راحت باشد و به کودک هیچ‌ گونه آسیب و صدمه‌ ای وارد نکند.

قطعاً دوست ندارید که مدلی را خریداری کنید و در هنگام نصب متوجه شوید که با مدل ماشین شما سازگاری کافی را ندارد. در واقع فضای آزاد هر ماشین با یکدیگر متفاوت است. از این رو در هنگام خرید به فضای آزاد خود توجه کنید و یا از فروشگاه موردنظر کمک بگیرید.

انتخاب فروشگاهی مطمئن به شما کمک می‌کند تا بهترین انتخاب را داشته باشید. زیرا فروشگاه‌ های دارای تجربه می‌ توانند با توجه به شرایط شما مشاوره‌ ای را ارائه دهند. از طرفی فروشگاه‌ های مطمئن تنها خدمات خوب و باکیفیت ارائه می‌ دهند و نگرانی از بابت جنس و گارانتی وجود نخواهد داشت.

از آنجایی که این صندلی برای کودک استفاده می‌ شود ممکن است در هر لحظه کثیف و آلوده شود. حتی غیر از این نیاز است که هر از مدتی یک بار شسته شود تا زمانی که کودک در صندلی مخصوص خود قرار می‌ گیرد نگرانی وجود نداشته باشد. پس قابل شستشو بودن صندلی ماشین برای کودک دارای اهمیت است و می‌ بایست به آن توجه شود.

سخن پایانی

استفاده از صندلی ماشین جز ابزارهای ضروری برای هر کودک است. از این رو به هیچ عنوان استفاده از این وسیله را نبایست لوکس و جانبی دانست. صندلی ماشین می‌تواند ایمنی و سلامت کودک را تضمین کند. از آنجایی که بدن کودک بسیار حساس است بهتر است از برندهای معتبر صندلی ماشین استفاده کرد تا کودک در آسایش کامل باشد امیدواریم با راهنمای صندلی ماشین چی بخرم بتوانید بهترین خرید را برای کودکان خود داشته باشید.

خروج از نسخه موبایل