خرید کوله پشتی کودک

کوله پشتی کودک در هر اندازه، رنگ، جنس و شکلی وجود دارن و به بچه ها در هر سنی کمک می کنن تا طبق سلیقه لوازم شخصی خودشونو انتخاب کنن. خیلی از کوله پشتی ها چند محفظه دارن که به بچه ها کمک می کنه تا تمام وسایل مورد نیازشونو بذارن و مرتب بمونن.

در مقایسه با کیف کودک، کوله پشتی بهتره چون وزنش بین عضلات بازو - کمر و شکم - تقسیم میشه. البته این در صورتیه که کوله به طور صحیح پوشیده بشه، در اون صورت وزنش به طور مساوی پخش میشه و آسیب دیدگی شانه و گردن در مقایسه با کیف کمتره.

کوله پشتی ها به همون اندازه که عملی هستن، می تونن عضلات و مفاصل رو تحت فشار قرار بدن و در صورت سنگین بودن یا استفاده نادرست ممکنه باعث کمردرد بشن. واسه همین هم پزشکان و فیزیوتراپیست ها توصیه می کنن بچه ها بیش از 10٪ تا 15٪ از وزنشونو تو کوله نذارن.

کودکانی که کوله پشتی رو فقط روی یه شونه میندازن - چون فکر می کنند بهتر به نظر می رسن یا احساس راحتی بیشتری دارن - ممکنه در نهایت به یک طرف خم شوند تا وزن اضافی رو جبران کنن و همین باعث درد کمر و قسمت فوقانی کمر شده و شونه و گردنشون تحت فشار قرار بگیره.

همچنین کوله هایی با بندهای تنگ و باریک که تو شونه ها فرو میرن، میتونن تو گردش خون و اعصاب اختلال ایجاد کنن. این نوع بندها منجر به گزگز، بی حسی و ضعف در بازوها و دست ها میشن.

بنابراین خرید کوله پشتی پسرانه و دخترانه مناسب و استفاده درست و صحیح از اون اهمیت زیادی داره.

انتخاب کوله پشتی کودکانه مناسب

کوله پشتی با وجود مشکلات احتمالی، در صورت استفاده صحیح عالیه. واسه انتخاب کوله پشتی مناسب به دنبال موارد زیر باشین:

  • یه کوله پشتی سبک: کوله ای رو انتخاب کنین که وزن زیادی به بار کودکتون اضافه نکنه. به عنوان مثال، بسته های چرمی جالب به نظر می رسن، اما وزنشون بیشتر از کوله پشتی های پارچه ایه.
  • دو بند پهن: بندهای خیلی باریک تو شونه ها فرو میرن.
  • پشتی پرشده: نه تنها راحتی بیشتری رو فراهم می کنه، بلکه واسه در امان ماندن بچه ها از اشیا تیز یا لبه ها (مداد، خط کش، دفترچه ، و غیره) تو کوله محافظت می کنه.
  • کمربند: این به توزیع یکنواخت وزن به بدن کمک می کنه.
  • محفظه های متعدد: واسه کمک به توزیع وزن در کوله.

اگرچه کوله پشتی چرخدار مشابه چمدان کودک هستن و ممکنه گزینه ی خوبی واسه بچه هایی باشه که مجبورن بارهای سنگین رو تحمل کنن، اما بالا بردنش از پله ها و یا حرکت تو چال و چوله ها یا شرایطی مثل بارون و برف بسیار دشواره.

نحوه صحیح استفاده از کوله پشتی بچه گانه

بار رو سبک کنید. کوله پشتی هرچقدر هم خوب طراحی شده باشه، وزن کم همیشه بهتره. از ترازو استفاده کنین تا بررسی کنید بسته بیش از 10٪ تا 15٪ وزن بدن کودک شما نیست (به عنوان مثال، کوله پشتی کودکی که 36 کیلوگرم وزن داره نباید بیش از 3.5 تا 5.5 کیلوگرم باشه).

کوله پشتی رو درست استفاده کنین مطمئن باشین که بچه ها از هر دو بند کوله استفاده می کنن. کوله هایی که درست روی هر دو شونه استفاده نمیشن یا فقط از یه بندش استفاده میشه، در توزیع وزن موثر نیستن و به همین دلیل ممکنه عضلات رو تحت فشار قرار بدن. بندها رو هم به اندازه کافی محکم کنین تا کوله پشتی نزدیک به بدن قرار بگیره. کوله پشتی باید به طور مساوی در وسط کمر قرار بگیره و  آویزون نشه.

در توی سان خرید کوله پشتی دخترانه و پسرانه در انواع مدل ها و رنگ های متنوع امکان پذیره.