خرید گهواره کودک

گهواره اولین مکان واقعی خوابیدن کودک پس از نه ماه حمل در شکمه. بنابراین، ضروریه که جای خواب؛ مکانی امن و مطمئن باشه که کودک شما بتونه خودشو با دنیای خارج تطبیق بده. بعضی پدر مادرا بین انتخاب تخت و گهواره مردد میشن و دلایل خوبی هم دارن که گهواره رو رد کنن. اما دلایل زیادی هم وجود داره که اونارو مشتاق به خرید گهواره میکنه.

چرا گهواره بخریم؟

بعد از نه ماه تو شکم بودن، کودک عادت کرده که تکون بخوره. گهواره احساس حرکت و تکون خوردن رو دوباره ایجاد می کنه. این باعث میشه که کودک احساس امنیت و آرامش داشته باشه.

در عین حال، تکون خوردن؛ تعادل کودک رو تحریک می کنه که زمینه رشد مهارتهای حرکتی آینده اوست. گهواره به عنوان یک توسعه طبیعی و طبیعی تر از زمان در شکم؛ نسبت به تختخوابه.

نوزادان تازه متولد شده نباید فضای زیادی در اطراف خود داشته باشند چون که عادت کردن که تو شکم مادر محصور باشن. و گهواره باعث میشه که این حس ادامه پیدا کنه.

به علاوه مواردی که ذکر شد؛ گهواره واسه امنیت کوک هم مناسبه. دیگه لازم نیست اطرافش پناهگاه بسازین. با حصارهایی که اطرافش هست ایمنی کودک رو بالا میبره. فضای کمی هم میگیره و میتونید تو هر اتاقی جاش بدین. واسه ایمنی کودک توصیه میشه که کودک تو سه ماه اول تو اتاق خودتون بخوابه.

اغلب مادرایی که تازه بچه دار شدن، از کمبود خواب مینالن و اینکه چقدر سخته خوابشونو با نوزاد تنظیم کنن. اگه هم خوابشون رو تنظیم کنن، همش نگرانن و میخان که کسی مراقب کودک باشه. با وجود گهواره، میتونین با خیال راحت بخوابین و نگران نباشین. گهواره حصاری محافظتی واسه کودکه.

اگه فضا محدود باشه، خرید گهواره باعث میشه کودک شما بتونه تو همون اتاق با شما بخوابه. آكادمی اطفال آمریكا توصیه میکنه كه نوزادان در یك اتاق با والدین خود بخوابن (اگرچه در یك تخت نیستن)، زیرا تصور می شود خطر SIDS كاهش می یابه.  با گهواره اطمینان دارین که کودک فضای خاص خودشو داره در حالی که هنوز در کنار شماست.

یکی از چیزهایی که والدین رو از خرید اینترنتی گهواره پشیمون میکنه، اینه که کودک بیشتر از 6 ماه یا 1 سال نمیتونه ازش استفاده کنه. لازم به ذکره که گهواره از چوب جامد ساخته شده است که آن را محکم و بسیار مقاوم می کنه. بعضی از گهواره ها هم میتونن به یه نیمکت کوچیک عالی تبدیل بشن که کودکتون میتونه سالهای زیادی ازش استفاده کنه. اگه خواهر یا برادر کوچیکی هم از راه برسد، به راحتی میشه دوباره اونو به گهواره تبدیل کرد و ازونجا که بسیار با دوامه، واسه نسلها ماندگاره.

قابلیت جابجایی یکی دیگه از مزیت های گهوارس. بسیاری از اونا ساخته شدن تا به راحتی به اتاق دیگری منتقل بشن، بنابراین کودک شما میتونه در یک اتاق چرت بزنه و شب ها در اتاق دیگری بخوابه.

نکات مهم در هنگام خرید گهواره نوزاد 

خب حالا که تصمیم به خرید گهواره نوزاد گرفتین، مطمئن بشین که قسمت پایینیش به خوبی پشتیبانی شدس و نمیتونه سقوط کنه. و با داشتن پایه گسترده، اگه کسی باهاش برخورد کند جلوشو می گیره.

محدودیت های وزن رو هم د رنظر داشته باشین، اطمینان حاصل کنید که وزن کودک واسه گهواره مناسبه. اگه نمیتونین دستورالعمل های سازنده رو پیدا کنین - به عنوان مثال گهواره شما تحویل داده شده - محدودیت 9 کیلوگرم منطقیه.