خرید پلی جیم و تشک بازی کودک

وقتی پدر یا مادر میشین، میرین سراغ کتابهای راهنمای بچه داری و ...، اما چیزی که واضحه اینه که یه دستورالعمل خوب واسه والدین وجود نداره که مناسب همه باشه. چیزی که همیشه مفیده، استفاده از مجموعه ای از وسایل بازی واسه نوزادانه. از بدو تولد، نوزادان آماده کاوش، یادگیری و رشد میشن. ما به عنوان والدین به طور ذاتی اونارو پرورش و محافظت می کنیم. علاوه بر این - ما آموزش میدیم و راهنمایی می کنیم. 

تشک بازی کودک احتمالاً متنوع ترین و کاربردی ترین محصول کودک تو بازاره. نه تنها میتونه به روش های مختلفی مورد استفاده قرار بگیره، بلکه مزایای بسیار مهمی در مورد رشد مناسب کودک و توسعه یادگیری فراهم می کنه.

نکات مهم برای خرید تشک بازی نوزاد 

تشک مخصوص بازی کودک یک پوشش نرمه که دارای دو قوسه که از بالای سر آویزان شده و شامل اسباب بازی های جذابه و از بدو تولد مناسبه. والدین میتونن اون رو با وسایل مورد علاقه کودک پر کنن. 

اگه دنبال یه مورد مناسب هستین، گزینه های مختلفی از فرش بازی کودک وجود داره. برخی از مدل ها مجهز به نور، بافت های بسیار زیاد، آینه های ایمن کودک و موسیقی هستند، در حالی که بعضیاشون ساده و در عین حال راحت واسه بازی یا خوابیدنه. بنابراین انتخاب شما به میزان سرگرمی مورد نظرتون بستگی داره. 

گرچه طیف گسترده ای از انواع کف و فرش وجود داره، اما شما باید یه تشکی بخرین که سازگار با محیط زیست بوده که واسه تنفس ضرر نداشته باشه، ضد حساسیت و از همه مهمتر عاری از سموم باشه.

مطمئنا دوست دارین یه تشک بازی داشته باشین که تمیز و قابل حمل باشه (می تونین اونو به راحتی جمع کرده و تو تعطیلات با خود ببرین) و همچنین میشه اونو سفارشی کرد (میتونین اسباب بازی های اضافی یا مختلف آویزون کنین) بنابراین دیگر نگران فعالیت و سرگرمی کودک نیستین. اگرچه واسه نوزادان طراحی شده، اما واسه کودکان نوپا نیز مناسبه و میشه گفت که با کودک کوچیکتون رشد می کنه.

مزایای زیرانداز بازی کودک

این وسیله بازی واسه نوزادان تازه متولد شده مناسبه. در مراحل اولیه نوزادان فقط میتونن روی نزدیکترین اسباب بازی ها تمرکز کنن، به این معنی که در این مرحله تشک بازی با توسعه درک بصری به علاوه تقویت درک و رسیدن به رفلکس ها مفیده. در صورتی که اسباب بازی ها و لوازم جانبی موسیقی که بهش متصل شده، مهارت شنیداریش رو هم تحریک میکنه.

هرچه کودک رشد کنه، بیناییش هم رشد کرده، رنگ ها شفاف تر و تمرکزشون تیزتر میشه و بازی با همه اسباب بازی ها، نه فقط با نزدیکترین اسباب بازی ها، آسون میشه.به غیر از درگیر کردن عضلات صورت و گردن، به خزیدن و راه رفتن به پاها و بازوها نیز اعتماد میکنن.

بنابراین، یه تشک "نوزادان" رو مجبور می کنه تا از دست و پا برای کشف تشک استفاده کنن و به دنبال اسباب بازی ها باشن. این همون چیزیه که به رشد جسمی اونا کمک می کنه.