خرید صندلی توالت

آموزش توالت رفتن، یکی از بزرگترین چالش های یک کودک نوپاس. کودک شما واسه اینکه بتونه از این مانع عبور کنه، باید از نظر جسمی و روحی آماده باشه. عمدتا، این به شکل آماده سازی محیطه. وقتی نوبت به یادگیری توالت میرسه، ایجاد فضایی که کودک بتونه در اون موفق بشه، نقش بسیار مهمی داره. یکی از روش های یادگیری؛ استفاده از صندلی توالت هست که تو این قسمت میخایم بررسیش کنیم. 

بعضی والدین ممکنه تصمیم بگیرن که فرزندشون رو مستقیم به توالت ببرن، اما به نظر می رسه گزینه های دیگه ای هم وجود داره. اگر چه توالت بردن بچه ممکنه تمیز کردن رو آسون کنه، اما معمولا مدت زمان آموزش توالت رفتن بچه رو زیادتر می کنه. استفاده از لگن و صندلی توالت از کالاهای اصلی و بخشی از روند آموزش توالته. صندلی های آموزش توالت قابل جابجایی یا ثابتن و فوایدی هم دارن. 

چه موقع از صندلی توالت کودک استفاده کنید؟

با چند نکته میشه دوران بدون پوشک رو شروع کرد: کودک خودش نشون بده که آمادگیشو داره. یه نشونه هایی وجود داره که والدین از اون طریق میتونن این زمان رو تشخیص بدن، یکی از این نشونه ها اینه که بچه ها میفهمن که شماره یک دارن یا دو. همچنین کودک با مفهوم توالت رفتن و نشستن آشنا بشه. آموزش با بی حوصلگی که توسط والدین به کودک تحمیل میشه، باعث طولانی شدن روند توالت رفتن میشه.

استفاده از صندلی توالت میتونه واسه کودک نوپای شما کمی پیچیده تر از توالت باشه. این معمولاً به این دلیله که اونا باید یاد بگیرن که همیشه به همون نقطه برن و با استفاده از صندلی؛ قضای حاجت کنه. بالا یا پایین بودن صندلی های توالت میتونه بر پیچیدگی ها اضافه کنه.

مزایای استفاده از صندلی توالت

  • کودک از همان ابتدا؛ نشستن روی توالت رو یاد می گیره و با شیوه توالت رفتن آشنا میشن.
  • صندلی های آموزشی توالت متحرک و قابل حمل هستن، بنابراین هر زمان که شما و کودکتون به خونه شخص دیگه ای یا یه مکان عمومی برین، میتونین اونو با خودتون ببرین.
  • صندلی های ثابت پایدارن و استحکام کمی دارن.

البته صندلی توالت معایبی هم داره؛ مثلا اگه عجله داشته باشین و صندلی در دسترس نباشه، دستشویی رفتن واسش سخت میشه. 

هر روشی رو که واسه آموزش توالت رفتن انتخاب می کنین نیاز به صبر و حوصله داره. به عنوان والدین، شما باید در مورد مهارت های مورد نیاز فرزندان خود برای تمیز کردن فکر کنین: آموزش به توانایی های فردی در یک توالی خاص احتیاج داره. کودکان نوپا باید بتونن سیگنال های بدنشونو تشخیص بدن، لباسشونو دربیارن، روده و مثانه رو تحت کنترل داشته باشن و سپس دستاشونو بشورن. البته باید انتظار کثیف شدن لباس رو هم داشته باشین، این اتفاقات به طور طبیعی اتفاق میفتن. این امر به صبر و عمل گرایی نیاز داره.