خرید صندلی غذا کودک

در طول چند ماه اول پدر و مادر شدن، ممکنه از هزینه های نگهداری نزد جدید خسته شده باشینو از کالسکه گرفته تا تختخواب و صندلی ماشین، پوشک، بطری های مختلف و .... واقعا هم که هزینه ها اونقد زیادن که نیازه خیلی از چیزها رو از لیست خرید خط زد. واسه همین هم والدین مدام این سوالو میپرسن که این وسیله واقعا لازمه؟ اینجا میخایم این سوال رو در مورد صندلی غذا کودک جواب بدیم. بیاید با هم مزایای استفادشو بررسی کنیم، بعدش خودتون تشخیص میدین که لازمه یا نه. 

صندلی های غذا و ویژگی های ایمنی آنها

خیلی از پدر مادرا صندلی های بلند رو واسه سطح ایمنی و راحتی که ارائه میدن؛ توصیه میکنن. این به این دلیه که اونا به طور خاص برای زمان تغذیه طراحی شدن. کودک با پشتی محکم و کمربند ایمنی صندلی هر زمان که روی صندلی قرار بگیره، در امنیت کامله. پس والدین میتونن کمی آروم بگیرن، چون که میدونن کودک دیگه در معرض خطر نیست و نمیتونه فرار کنه. کودک به راحتی میتونه تغذیه کنه، بدون اینکه سختی بکشه. بنابراین؛ از نظر ایمنی صندلی غذا یه وسیله محبوبه. خب دیگه چه مزایایی داره؟

مزیت صندلی غذا نوزاد

واسه بسیاری از پدر مادرا، ​​صندلی غذا در زمان صرف غذا کاملاً ضروریه. وقتی که فرزندتون شرع به خوردن غذاهای جامد میکنه، باید یه صندلی متناسب با نیازهاش پیدا کنین. علاوه بر اینکه مکانی امن و راحت واسه غذا خوردن کودکه، میتونه زندگی شما رو هم آسون تر کنه. 

گذاشتن نوزاد رو صندلی میتونه شما رو کمی تو آشپزخونه و میز آزاد کنه. همچنین به کودک امکان میده تو برخی از فعالیتهای خانواده شرکت کنه و نحوه معاشرت و تعامل خانوادگی رو یاد میگیره که واسه رشد اجتماعی بسیار مناسبه. واسه اینکه بدونید چه موقع زمان مناسبیه، قبل از قرار دادن کودک روی صندلی بلند، برخی از نقاط عطف اصلی رشد وجود داره که باید کودک اونا رو داشته باشه. نشستن بدون پشتوانه و شروع به خوردن غذاهای جامد، شاخص های خوبی واسه آماده بودن کودک برای صندلی بلنده. 

چه زمانی برای خرید صندلی غذاخوری کودک مناسبه؟

هر نوزادی کمی متفاوته، اما بیشتر والدین میتونن انتظار داشته باشن که کودک کوچیکشون حدود 4 تا 6 ماهگی آماده نشستن روی صندلی بلنده.

وقتی که کودک بدون حمایت بتونه بشینه، از نظر رشد آماده نشستن روی یک صندلی بلنده. کودک باید هنگام نشستن، ثبات و کنترل نسبتاً خوبی از خودش نشون بده. توانایی بالا نگه داشتن سر هم ضروریه. هر تولید کننده صندلی بلند واسه هر صندلی توصیه سنی داره. بیشتر اونا میگن که تا 6 ماهگی کودک صبر کنین. این یه نقطه شروع خوبه. به هر حال، هر کودک با سرعت متفاوتی رشد می کنه. به دلایل ایمنی، نباید عجله کنین. تحقق این مرحله مهم هم برای نوزادان و هم برای والدین سودمنده.