خرید سه چرخه کودکان

بسته به رشد کودک، اکثر بچه ها تا دو سالگی واسه خرید سه چرخه آماده ان. و در سن 4 سالگی، میتونن یه سه چرخه رو به تنهایی هدایت و کنترل کنن و آماده رفتن به یه دوچرخه با چرخ های تمرین هستن. یه سه چرخه به اونا بسیاری از دروس مهم رو یاد میده و سلامت روحی و جسمی شون رو بهبود می بخشه. سه چرخه میتونه وسیله ای مناسب واسه بیرون رفتن و لذت بردن از فضای باز به روشی ایمن و راحت باشه. این وسیله بازی همچنین واسه کودکان دارای معلولیت، از نظر جسمی و روحی، عالیه.

مزایای خرید 3 چرخه کودک

یکی از بزرگترین مزایای سه چرخه برای بچه دسترسی راحته. در مقایسه با دوچرخه معمولی، ثبات و ایمنی بسیار بیشتری دارن. سه چرخه معمولاً دارای چرخ های بسیار بزرگتر و محکم تری نسبت به دوچرخه های معمولین و سه تا چرخ دارن. بنابراین، بعیده که موقع رانندگی چپ کنن. 

سواری با سه چرخه آسونه. ازونجا که پایداری 3 چرخه نسبت به دوچرخه استاندارد بسیار بیشتره، استفاده از اون بسیار راحت تره. همچنین راحتی زیادی دارن که سواری رو به تجربه ای بسیار نرم و لذت بخش تبدیل می کنه. طیف وسیعی از گزینه های مختلف صندلی هم وجود داره که راحتی رو بیشتر میکنن.

سه چرخه به هماهنگی و قدرت عضلانی کمک می کنه. مثل دوچرخه، استفاده از سه چرخه تضمین می کنه که روی بسیاری از گروه های عضلانی بدن کار می کنین و اونو به یه فعالیت هوازی پر تأثیر تبدیل می کنه. موقع سواری از پاها، کمر، شونه ها ، بازوها و شکم استفاده میشه.

سه چرخه همچنین واسه بهبود هماهنگی عالیه. موقع سوار شدن به سه چرخه کودک رو ملزم به استفاده از هماهنگی چشم و دست خود به صورت متمرکزتری میکنه، دلیل اصلی این امر اینه که موقع سوار شدن باید به دنبال موانع باشین. این یعنی که شما باید روی اعمالی که در مورد سه چرخه انجام میدین تمرکز کنین.

سه چرخه برای محیط زیست عالیه. این یه مورد واضحه، اما مهمه. مثل دوچرخه، سه چرخه نوعی حمل و نقله که از نظر محیطی تأثیر بسیار کمی داره. 

نکاتی که قبل از خرید سه چرخه برای کودکان باید در نظر بگیرین

بیشتر والدین از زمانی که فرزندشون بین 2 تا 3 سال دارن، سه چرخه میخرن. مطمئناً، سه چرخه علاوه بر اینکه سرگرم کننده هستن به تعادل و هماهنگی کودکان نوپا هم کمک می کنن. البته بعضی از پدر مادرا که میخان بچشون فعال تر باشه خرید اسکوتر رو ترجیح میدن. 

ایمنی مهمترین چیزه. به دنبال سه چرخه ای بگردین که از مواد محکم مانند فلز ساخته شده بشه؛ نه پلاستیک. همچنین، مطمئن بشین که فرمون به راحتی برعکس نمیشه. کلاه ایمنی هم ضروریه.

قدرت پدال رو هم در نظر بگیرین. اگه قدرت پدال وجود نداشته باشه، سواری هم وجود نداره، این یعنی که هیچ سرگرمی وجود نداره! مطمئن شوید که سه چرخه عملیه و همین الان میتونه ازش استفاده کنه، نه شش ماه دیگه.

یافتن نوع مناسب سه چرخه. موقع جستجوی بهترین سه چرخه برای کودکان ، تنوع انتخابی وجود داره که باید متناسب به نیاز و خواسته های کودک خریداری کنین. 

قیمت سه چرخه کودک:

اندازه، جنس بدنه، جنس طوقه، شرکت سازنده از عواملی هستن که روی قیمت سه چرخه تاثیر میذارن. شرکت ها معمولا سه چرخه ها رو با قیمت های متفاوتی وارد بازار میکنن و عوامل ذکر شده نقش مهمی توی تعیین قیمت داره. بنابراین فقط به دنبال قیمت سه چرخه کودک ارزان نباشین. چون ممکنه اون چیزی نباشه که انتظارشو دارین. قبل از هر چیزی باید ایمنی و راحتی کودک رو در نظر بگیرین، مطمئنا یه سه چرخه پلاستیکی ارزان نمیتونه ایمنی سه چرخه فلزی که قیمت بالاتری داره رو داشته باشه.