خرید تاب و سرسره کودک 

کودکان طبق الگوی خاصی رشد می کنن. به عنوان مثال، قبل اینکه بتونن سینه خیز برن و در نهایت راه برن، باید بتونن بنشینن. این امر واسه توسعه مهارت های نوشتاری هم صادقه. خط خطی کردن قبل از اینکه کودک بتونه بنویسه، اتفاق میفته. اونا قبل اینکه بتونند مداد رو بگیرن و نمادهای خوانا بسازن، باید عضلات دستشون رو رشد بدن. به محض رسیدن کودکان به زمین بازی، اونا مستقیماً به سمت اسباب بازی هایی مثل تاب و سرسره ها میرن. مشابه همون چیزی که ذکر شد، قبل از هر نوع بازی کردنی بچه باید یاد بگیره سر بخوره و تاب بازی کنه.  همه این فعالیت ها واسه رشد ذهن مفیده.

موقعی که کودک تو زمین بازیه، از بدن خود به شیوه ای سالم استفاده می کنه. موقع بازی کردن اکسیژن به عضلات فرستاده و همزمان اندورفین تولید میشه که تأثیرات مثبتی روی روحیه و سطح فعالیت کودک داره و یه سیستم حسی قوی و بنیادی واسه یادگیری پیچیده تر در اواخر زندگی ایجاد میکنه. تاب و سر خوردن در زمین بازی باعث میشه که این سیستم های مهم توسعه پیدا کنن.

مزایای تاب کودکانه

  • میتونه سرگرم کننده باشه.
  • آرامش بخشه.
  • باعث تعامل و توسعه اجتماعی میشه.
  • باعث افزایش آگاهی فضایی میشه.
  • به رشد مهارت های حرکتی ناخالص کمک می کنه - پمپاژ پا ، دویدن ، پریدن.
  • به رشد مهارت های حرکتی خوب - قدرت گرفتن، هماهنگی دست، بازو و انگشت کمک می کنه.
  • عضلات اصلی کودک را توسعه میده و به رشد تعادل کمک می کنه.
  • انواع مدل تاب بازی خانگی باعث تحریک همزمان قسمت های مختلف مغز کودک میشه. این برای یادگیری مهارت هایی مانند آگاهی فضایی، ریتم و تعادل و کنترل عضلات مهمه.

مزایای سرسره کودکان

  • سرسره به کودک کمک می کند تا بدنشو به روشی طبیعی ورزش بده. بالا بردن بازوها از بالای شانه ها برای نگه داشتن میله، جریان قلب و عروق رو افزایش میده. همزمان کشش دارن، که انعطاف پذیری اونا رو افزایش میده.
  • هنگامی که آنها از نردبون بالا میرن و با دست و بازو خودشونو بالا می کشن، در حال ورزش بالاتنه، بازو و قدرت گرفتن هستن. صعود به بالای نردبان همچنین به قدرت و هماهنگی پا کمک می کنه. سر خوردن به توسعه سیستم دهلیزی کمک می کنه، بنابراین احساس تعادل رو افزایش میده.

این ضروریه که کودکان تو هر سنی حداقل دو بار در روز حداقل 30 دقیقه بازی فعال داشته باشن. در این مدت، مهمه که بزرگترا این امکان رو بدن تا با وسایلی بازی کنن که از نظر جسمی باعث رشدشون میشه. بازی هایی از جمله انواع تاب و سرسره کودک و آویزان شدن از میله ها.

نکاتی که هنگام خرید تاب و سرسره باید در نظر بگیرین

موقع خرید تاب و سرسره کودک باید به مواد سازنده اون توجه کنین. مواد سازنده دوام و ایمنی رو تعیین میکنن. به عنوان مثال، یه سرسره فلزی واسه کودک نوپا خطرناکه در حالی که ممکنه واسه بچه های بزرگتر مناسبه. هنگام خرید سرسره، توجه به مواد مهمه تا اطمینان حاصل کنید که مناسب کودکه. حتماً ماده ای متناسب با سن و جسم کودک انتخاب کنین. پلاستیک ماده رایجی واسه سرسره های داخلی و کودک نوپاست. مقرون به صرفه و بسیار ایمن تر از مواد دیگه س. 

علاوه بر مواد مناسب، شما باید ویژگی های ایمنی مناسب واسه کودک رو در نظر بگیرین. ایمنی باید در اولویت اصلی شما هنگام خرید سرسره باشه. بهتره سرسره دارای سکویی در قسمت بالا باشه تا کودک قبل از سر خوردن به پایین با خیال راحت بشینه. واسه فرود امن، یه سرسره با سطح صاف در پایین انتخاب کنین. ضربه گیرها و دستگیره های کشویی هماز ویژگی های اضافی واسه افزایش ایمنی هستن. 

اندازه وسیله به اندازه مواد و طرح آن مهمه. انتخاب سرسره و تاب متناسب با قد و وزن کودک ضروریه. ساده ترین راه برای انتخاب اندازه مناسب، بررسی برچسب های مناسب سن است. بنابراین تنها به دنبال سرسره کودک ارزان قیمت نباشین، ممکنه وسیله ای که خریداری می کنین به صرفه باشه ولی ایمنی لازم رو نداشته باشه.