خرید ابزار موسیقی کودک

بازی خلاقانه میتونه به رشد کودک کمک کنه، اما می دونستین که فرصت بازی با ابزار موسیقی کودک قبل از اینکه حتی بتونن راه برن یا صحبت کنن میتونه به رشد فرزندتون کمک کنه. در کل موسیقی میتونه در بسیاری از زمینه ها - زبان، ریاضیات، تمرکز و مهارت های اجتماعی - به کودک کمک کنه! بنابراین خواه فرزند شما یه ساز موسیقی یاد بگیره یا نه، سعی کنین اونو تا حد ممکن در معرض موسیقی قرار بدین و از مزایای فراوانش بهره مند بشین.

آلات موسیقی از همان ابتدای بارداری در رحم، نقش بسیار مهمی در رشد و نمو نوزادان دارن. با این وجود، هنگامی که کودک در مورد آلات موسیقی و صداهای آنها یاد میگیره، بازی با اسباب بازی های آلات موسیقی بسیار سرگرم کنندس. بنابراین عاقلانه س که به عنوان پدر و مادر اهمیت سازها را بفهمیم و اینکه چطور در مراحل مختلف رشد و نمو در سالهای اولیه رشد فرشته های کوچولو کمک می کنن. با توجه به این نکته، شما میتونین به کودکتون در زندگی بسیار کمک کنین.

طیف گسترده ای از آلات موسیقی کودکان وجود داره، از جمله اسباب بازی هایی که واسه بچه ها مناسبه. ابزار موسیقی نقش بسیار حیاتی در یادگیری و رشد کودک دارن. 

مزایای آلات موسیقی برای کودکان

موسیقی همه جا هست. به طور کلی، وقتی در اکثر مواقع و مراسم ها شرکت می کنین، موسیقی بخشی مهمی از جشن هاست. با این حال، به همان اندازه که موسیقی در همه جا وجود داره، درک نحوه استفاده از آن بسیار مهمه. این به این دلیله که در حالی که اونا هنوز جوونن، مغزشون با سرعت بسیار بالایی در حال رشده و هر آنچه در این مدت درک می کنن، در مرحله بعدی رشد و تکاملشون تأثیر زیادی داره. والدین در طول سال ها از موسیقی به عنوان راهی برای تسکین و آرامش کودک، تعامل و ابراز احساس شادی و عشق نسبت به او استفاده می کنن.

تخیل رو تقویت می کنه

اسباب بازی های موسیقی نقش مهمی در افزایش خلاقیت کودک داره. تحقیقات نشون داده که کودکانی که به موسیقی گوش میدن خلاقیت بیشتری نسبت به اونایی دارن که به موسیقی گوش نمیدن. 

هوش مکانی، هیجانی و حافظه رو بهبود می بخشه

این به توانایی افراد برای شناسایی روابط مختلف در فضا اشاره داره. همچنین توانایی درک جهان بصری را در برداره. تحقیقات نشون میده نوزادانی که در معرض موسیقی قرار دارن هوش مکانیشون افزایش پیدا میکنه. موسیقی همچنین حافظه بچه ها رو افزایش میده. وقتی چیزهایی که به سختی به خاطر سپرده میشن در قالب موسیقی بیان بشن، کودکان اونارو راحت تر به خاطر میارن.

پرورش استعداد

موسیقی به استعداد طبیعی کمک می کنه. مطالعات نشون داده نوزادانی که در معرض موسیقی هستن معمولاً به اون علاقه نشان میدن. همراه با رشد کردنشون علاقشون بیشتر شده و شروع به تمرین آواز می کنن و سرانجام تبدیل به هنرمند، آهنگساز یا تهیه کننده میشن. به همین دلیل توصیه میشه ابزارهای مختلف موسیقی رو به فرزند خود بیاموزین تا بتونن موسیقی رو بیشتر درک کنه. گوش دادن به تنهایی برای ماهیت استعداد او کافی نیست.

اون چه که باید در آلات موسیقی کودکانه جستجو کنین

انتخاب ابزار مناسب برای تقویت و ارتقای رشد و توسعه در مسیر درست بسیار مهمه. ازونجا که بچه ها کاملاً در حال کاوش هستن، مطمئن بشین که یه ابزار یا اسباب بازی خوب خریدین. نوزادا معمولا همه چیز رو تو دهن میذارن و وسیله ای که میخرین باید واسه نوزاد بی خطر باشه. علاوه بر این، به دنبال چیزی باشین که باعث یادگیری و رشد کودک شما بشه. آلات موسیقی مناسب کودکان باید همون چیزی باشه که کودکتون بهش نیاز داره. اعم از طبل، گیتار یا ویولن، مطمئن باشین که کودک ازش استفاده میکنه و باعث پیشرفت در یادگیری و رشدش میشه. در نهایت به دنبال ابزاری رنگارنگ باشین که کودک رو به وجد بیاره و اشتیاق به بازی رو تحریک کنه.